صفحه اصلی | اخبار | آئین‌نامه | خبرخوان | ارتباط با ما

اخیرا در بخش news

mirzaee.JPG

 

 

مدیر کل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر در حوزه های علوم انسانی مقدمات تشکیل کرسی­های آزاداندیشی فراهم نشود، علوم انسانی نحیف و ضعیف خواهد شد. میرزایی روز دوشنبه يازده خرداد در نشست مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و انجمن علمی علوم انسانی افزود:باید هماهنگی های لازم در زیرمجموعه­های بحث کرسی های آزاداندیشی صورت گیرد تا شاهد اتفاقات خوب در این حوزه باشیم.

zia42.jpg

 

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: قرار است بند جدیدی به آیین نامه کرسی­های آزاد اندیشی اضافه شود مبنی بر اینکه سخنان اساتید و دانشجویان در کرسی های آزاد اندیشی نمی­تواند مبنای اقدامات دستگاه­های قضایی باشد و بدین ترتیب مصونیتی برای فعالان کرسی­ها به وجود آید. سید ضیاء هاشمی در نشست مشترک با انجمن­های علمی علوم انسانی با موضوع کرسی های آزاد اندیشی با اشاره به تفاوت کرسی آزاد­اندیشی و نظریه­پردازی گفت: اندیشه، تفکر و بیان آن چنان که باید در جامعه وجود ندارد.

 

_XL.jpg

 

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: در سال 94 موانع گسترش و توسعه کرسی‌های آزاد اندیشی برداشته می‌شود. دکترسیدضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، در خصوص برنامه‌های تدارک دیده شده برای توسعه فعالیت کرسی‌های آزاد در سال جاری اظهار داشت: ما در ماه‌های آخر سال 93 بارها اعلام کردیم که هر مجموعه‌ای یا اساتیدی که در مورد کرسی های آزاداندیشی برنامه‌ای داشته باشند مورد حمایت گسترده مادی و معنوی ما قرار خواهند گرفت.

vazir.jpg

  

 نشست روسای انجمن­های علمی با موضوع " نظریه­پردازی و آزاد اندیشی، فرصت های پیش رو و راهکارهای اجرایی" با حضور وزیر علوم و معاونان فرهنگی اجتماعی و پژوهش و فناوری این وزارت برگزار شد. دكتر فرهادی،وزير علوم،تحقيقات و فناوري، با اشاره به ضرورت برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و نظریه‌پردازی گفت: کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاد اندیشی باید به طور جدی در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد و در این راستا نیز مقام معظم رهبری تاکیداتی داشتند.

18.jpg

 

    

دکتر سیدضیا هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اعلام کرد: ترویج آزاد اندیشی در فضای دانشگاهی از برنامه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است و ترویج گفتمان نقد و نقادی منصفانه هدف ترویج فضای آزاداندیشی است. همچنين به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی در نشستی مشترک با اساتید،دانشجویان و کارکنان دانشگاه گیلان از توانمندی­ها و وجود ظرفیت­های بالا در استان گیلان خبر داد...

  
  
2.jpg


 

رییس جمهوری در دیدار ایثارگران و برگزیدگان استان قم اظهار داشت:باید آزاداندیشی و کرسی آزاد اندیشی برای افکار و ادیان را در قم تاسیس کنیم و اگر از فضای جامعه عقب بمانیم مشکل پیدا می کنیم و باید همپای جامعه حرکت کنیم.رییس جمهوری با تاکید بر اینکه "اگر ایثار و شهادت نبود بی تردید انقلاب ما به پیروزی نمی رسید و دفاع مقدس نمی­ توانست به نقاط مطلوب خود برسد"، گفت:امروز هم همانند دوران دفاع مقدس به ایستادگی، مقاومت و روحیه ایثار نیاز داریم تا بتوانیم مقاصد عالیه مورد انتظار مردم را محقق کنیم.


hash.jpg

 

 

نشست بررسی موانع و راهکارهای اجرایی کرسی‌های آزاداندیشی با حضور مدیران فرهنگی دانشگاه­ها برگزار شد.در اين نشست دکتر سیدضیاء هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، هدف برگزاری نشست را برداشتن گامی اساسی برای تحقق اهداف ضروری حوزه فرهنگی دانشگاه­ها دانست و اظهار داشت: از بدو پیروزی انقلاب پیاده کردن آزادی همراه با جاری کردن ادب بهره‌گیری از آزادی، دغدغه رهبران بوده و هست...


 

              GV.jpg

             دکتر سید ضیاء هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، در نشست مشترک آمایش آموزش، پژوهش و فناوری با نمایندگان مردم استانهای آذربایجان شرقی و غربی در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تأکیداتی که مقام معظم رهبری بر برگزاری این کرسی ها در سطح دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دارند، می بایستی برنامه ریزی بیشتری در این خصوص داشته باشیم.

                     L5.jpg

                   دکترسید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید اجازه دهیم دانشگاه‌ها در سایه امنیت و آزادی رشد کنند و این خواسته رهبری معظم، دین و انقلاب اسلامی است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه شیراز افزود: اگر دغدغه توسعه و رشد علمی و اخلاقی را داریم باید به این اصل یعنی اجازه رشد به دانشگاه در سایه امنیت و آزادی معتقد و پایبند باشیم.

 

                              _XL.jpgدکتر ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، در نشست مشترک مسئولان وزارت علوم و نمایندگان مردم  استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گزارش کیفی از برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی ارائه کرد.

                                X.jpg

دكتر جعفر توفيقي، مشاور عالي وزير علوم، در نشست روساي كميسيونهاي دايمي هيات هاي امناي دانشگاهها و مراكز پژوهشي اظهار داشت: دانشگاه علمي در سه بعد علمي ، فرهنگي و اجتماعي رسالت دارد .در بعد علمي وظيفه دانشگاه مطلوب روشن است كه تربيت نيروهاي متخصص و توليد دانش روزآمد است.

 

                    jpgدکتر سیدضیاء هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خوزستان درباره مهمترین رویکرد و سیاست وزارت علوم در ارتباط با فضای فرهنگی دانشگاه‌ها، اظهار کرد: بخش‌های مختلف فعالیتی را در وزارت علوم تعریف کرده ایم و بخشی از دغدغه موجود مبتنی بر توسعه فعالیت کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌هاست.


8.jpg                        
          تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از کرسی های آزاد اندیشی به عنوان بستری برای آزاداندیشی در دانشگاه ها یاد کرد و گفت: فضای آزاد اندیشی یکی از شاخص های اصلی دانشگاه اسلامی به شمار می آید
.

                                        250398.jpgآیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با دکتر جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفتند: امروز لازم است همه مردم بصیرت سیاسی خود را تقویت کنند و کرسی های آزاداندیشی می‌توانند نقشی اساسی در این زمینه داشته باشند.

     5.jpg

                      به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی فاطمه‌‌الزهرا (س) واقع در منطقه 18، یافت آباد تهران گفت: آغاز سال تحصیلی را به همه دانش‌آموزان، معلمان، فرهنگیان و خانواده‌هایی که به مدارس کشور برای آینده فرزندانشان چشم دوخته‌اند تبریک می‌گویم.

    hg.JPG

 

             بنا بر اعلام دفتر امور فرهنگی وزارت علوم؛ کارگاه ها و دوره های آموزشی کرسی­های آموزشی به صورت هدفمند و با همکاری دفتر امور فرهنگی وزارت علوم و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه­ها در سطوح مختلف در سال جاری برگزار شده و این روند همچنان ادامه دارد....

 

1392.jpg

       

           رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز سال جدید در پیامی  به تبیین رئوس کلی اقدامات انجام شده در سال گذشته و ترسیم چشم انداز کشور در سال جدید پرداختند. در بخشی از این پیام آمده است:«سال ۹۲ برابر چشم‌انداز امیدوارانه‌ای که به لطف پروردگار و همت مردم مسلمان برای ما ترسیم شده است، سال پیشرفت و تحرک و ورزیدگی ملت ایران خواهد بود؛ ادامه...               

poster1.jpg         

            بنا بر  اعلام دبیرخانه مرکزی کرسی­های آزاداندیشی به منظور شناسایی حجم وگستره­ی فعالیت­ها،تقدیر از فعالان حوزه­های مختلف کرسی­های آزاداندیشی، انتقال تجربیات و هماهنگی و هم اندیشی بین هیات مرکزی و هیات دانشگاه­ها در اسفند ماه جاری  نخستین جشنواره ملی کرسی­های آزاداندیشی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می­شود. ...

8536.jpg      

                     به مناسبت ايام سالگرد وحدت حوزه و دانشگاه،  اولين كرسي آزادانديشي بين اساتيد حوزه و دانشگاه با تلاش نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و با همکاری روابط عمومي دانشگاه روز گذشته سوم ديماه سال جاري در آمفي تأتر دانشكده الهيات برگزار گرديد.

                                                        isi.jpg

      کرسی آزاد اندیشی با موضوع "جایگاه مقالات isi در توسعه علمی و نقش آن در ارزیابی فعالیت‌های علمی استادان" در دانشگاه کاشان برگزار شد.

   IMAGE634836477049862347.jpg             

     دکتر ایرج شاکری نیا معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان در مراسم افتتاحیه، تقویت کرسی های آزاداندیشی را از جمله برنامه های راهبردی معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برشمرد و  ... 

Untitled.jpg

 

رئيس دانشگاه پيام نور دهدشت كرسي هاي آزاد انديشه را فرصتي براي انديشيدن فارغ از جمود فكر عنوان كرد و گفت: حاکمیت روح آزاداندیشی مهمترین شاخصه کرسی آزاداندیشی است.

  korsi1.jpgدفتر هم انديشي استادان دانشگاه محقق اردبيلي كرسي آزاد انديشي خود را با موضوع «جنبش‌هاي دانشجويي در ايران» و با حضور استادان و جمعي از دانشجويان برگزار كرد. دكتر امين فتحي در سخنان خود جنبش‌های دانشجویی را مظهری از اندیشه و فرهنگ جامعه دانست .... 

 

Uentditled.jpgبه گزارش خبرنگار "خبر امروز یاسوج از دهدشت" ،' ستار هدایت خواه' درنشست كرسی های آزاد اندیشی كه در دانشگاه پیام نور دهدشت برگزار شد اظهارداشت: كرسی های آزاد اندیشی مانند آزمایشگاهی است كه باید در آن همه چیز آزمایش و مطرح شود كه كمك زیادی به پیشبرد اهداف مورد نظر در جامعه خواهد كرد.

 

shiraz.jpg مدیرکل سیاسی و انتخابات استان فارس در جلسه کمیسیون دانشجویی استان فارس ضمن تشکر از روسا و مسئولان دانشگاه ها برای ایجاد بستر مناسب و فضای باز و با نشاط انتخاباتی در دوره تبلیغات انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از آنها و دانشجویان به دلیل حضور حماسی در انتخابات تقدیر کرد.

 

mashhad.jpg

کرسی آزاد اندیشی  با موضوع «وظایف و اختیارات ولی فقیه» در روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه به تلاش کانون مهدویت دانشگاه فردوسی برگزار گردید

Untitled.jpgدر ادامه انتخاب کرسی های برتر ماه در فروردین ماه سالجاری کرسی آزاداندیشی با عنوان «آزادی» که در دانشگاه شهرکرد برگزار شده یود به عنوان کرسی برتر این ماه معرفی شد.

  • haji.jpgبه گزارش قم نیوز، حجت‌الاسلام هادی حسینخانی،معاون تهذیب حوزه های علمیه  با اشاره به برگزاری دومین نشست کرسی‌های آزاد اندیشی حوزه اظهار کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی نخستین جلسه و نشست اسفند ماه گذشته برگزار شد و این جلسه آثار مثبتی به دنبال داشت.
alidust.jpgرییس کرسی فقه و اصول دبیرخانه حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره گفت: حلقه مفقوده برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی حضور علما و بزرگان حوزه در این عرصه است.

korsiha.jpg
در ادامه برگزاری سلسله نشست کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه شهرکرد، کرسی آزاداندیشی با موضوع «آزادی» در این دانشگاه برگزار شد.
lorestan.jpgدفتر امور فرهنگی  اعلام کرد که مطابق روال معمول در انتخاب کرسی برتر ماه در بهمن ماه گذشته دانشگاه لرستان با برگزار ی کرسی آزاداندیشی«انتخابات و مجلس آرمانگرا»  به عنوان کرسی برتر این ماه شناخته شد.

news2.jpg به تقاضای جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان کرسی آزاد اندیشی با موضوع : «زن امروز، فاطمی یا ...» در سالن آمفی تئاتر دانشکه اقتصاد این دانشگاه برگزار شد. 

hejab2.jpgبنا به اعلام دفتر امور فرهنگی وزرات علوم از میان  آثار ارسال شده در دی ماه، کرسی آزاداندیشی با موضوع «حجاب و عفاف»که در دانشگاه ملایر برگزار شده است به عنوان کرسی برتر ماه در دی ماه برگزیده و اعلام شده است.

neshast.jpg
صبح امروز در حاشيه برگزاري گردهمايي مشترك معاونان دانشجويي و فرهنگي دانشگاه‌ها از سايت جامع كرسي‌هاي آزادانديشي رونمايي شد.
mokhberdezfuli.jpgدبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: آزاد انديشي يك فرهنگ است و همه موظف هستند كه فضا را براي آن در كشور ايجاد كنند تا افراد طرح سوال و طرح بحث داشته باشند.

basij-elmikarbordi.jpgبه همت معاونت تحليل و بررسي مرکز بسيج دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي استان تهران و با همكاري دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه كرسي آزاد انديشي با موضوع بررسي روابط دختر و پسر آزاد...؟ در مرکز علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد 6 تهران برگزارشد.

thinkroom.jpgمسئول كانون مطالعات زنان و خانواده بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود در خصوص اهميت كرسي‌هاي آزادانديشي گفت: كرسي‌هاي آزاد‌انديشي اتاق فكري براي ايده‌ها هستند.

korsi.jpgجلسه کرسی  آزاداندیشی با موضوع «نقادی و نقش پرسشگری» در جامعه در دانشگاه لرستان برگزار شد. 

drdara2.jpgبنا به اعلام دفتر امور فرهنگی وزرات علوم از میان  آثار ارسال شده در آذرماه، کرسی آزاداندیشی«دین و عقل»  که در آذرماه  در دانشگاه اصفهان برگزار شده است به عنوان کرسی برتر ماه اعلام شده است.

khajesarvi.jpgمعاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در برگزاری این کرسی ها با مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی کار جدیدی است و نمی توان انتظار داشت یک شبه به حد مطلوب برسد از این رو نیاز به زمان دارد تا به عنوان یک رویه در دانشگاهها جای خود را باز کند.

vazir.jpgدکتر کامران دانشجو در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها گفت: ایجاد فضای مناسب جهت تعامل و تضارب آرا و افکار مختلف در دانشگاه ها موجب تعالی و افزایش بیشتر آگاهی دانشجویان ، جامعه دانشگاهی و نیز شادابی در محیط دانشگاه ها می شود .

news02.jpgمعاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بيان نمود: جشنواره برگزار کننده کرسی های آزاد اندیشی در اسفند 89 برگزار می‌شود. در جلسه شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی روز ولادت امام رضا(ع) که مصادف با 27 مهر است، به عنوان روز آزاد اندیشی در دانشگاه ها تصویب شد.

news01.jpgدفتر هم انديشي استادان دانشگاه محقق اردبيلي كرسي آزاد انديشي خود را با موضوع «جنبش‌هاي دانشجويي در ايران» و با حضور استادان و جمعي از دانشجويان برگزار كرد.

mostashari.jpgمعاون امور دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي كشور گفت: برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاه ها از مطالبات رهبر معظم انقلاب است كه تاكنون 700 كرسي در اين زمينه در دانشگاه هاي كشور تشكيل شده است.